جستجو

ژیوانشی

ژیوانشی (Givenchy)  در فوریه سال 1927 در فرانسه به دنیا آمد. او پس از مرگ پدرش و در سن 17 سالگی برای تحصیل در رشته هنر به پاریس مهاجرت کرد و سالها به عنوان دستیار در کنار طراحان آن روزگار فرانسه مشغول به کار و تجربه اندوزی شد.

سرانجام در سال 1952 خانه طراحی خود را با نام خود تاسیس کرد و به شکل کاملا رسمی به جهان مد پاگذاشت.

او در طراحی بسیار پیشرو و آوانگارد بود؛ به طوری که سبک او ترکیبی از ظرافت فرانسوی همراه با زرق و برق آمریکایی بود؛ که همبن نظر و توجه خیلی ها را به کارهای این طراح بزرگ جلب کرد. از جمله طرفداران پروپاقرص این برندآدری هپبورن،بازیگر معروف و سرشناس هالیوودی ست.

به طور کلی ژیوانشی شهرتش را مدیون طراحی لباس برای بانوان ثروتمند و معروف دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی، از جمله ژاکلین کندی، همسر جان اف کندی رئیس جمهور معروف آمریکا و گریس کلی، ملکه موناکو است.  همچنین آدری هپبورن بازیگر، حتی در حرفه اش از جمله در فیلم های «صبحانه در تیفانی»  و «سابرینا»  در پیراهن های طراحی شده توسط ژیوانشی درخشیده است.

یکی از ایده ها و طراحی های مهم این برند، دوخت لباس های ساده مشکی برای خانم ها در دهه 50 میلادی بود که با این نگرش، دنیای مد پس از جنگ حهانی دوم، رنگ و بوی دیگری به خود گرفت. ژیوانشی در همه زمینه ها از جمله لباس، جواهرات، کیف و کفش و عینک مشغول فعالیت بود تا اینکه در سال 1957 اولین عطر خود را برای بانوان با نام   L'Interditو با همکاری دوستانه ستاره آن روزهای سینما، آدری هپبورن، به عنوان چهره تبلیغاتی این عطر، به دنیا معرفی کرد.

2 سال بعد در سال 1959 اولین عطر مردانه این برند با عنوان Monsieur de Givenchy  وارد بازار شد. و از آن زمان تاکنون این برند با موفقیت در این حرفه مشغول است. ژیوانشی در سال 1995 رسما بازنشسته شد و از سال 1987 مدیریت این کمپانی بزرگ و لوکس به شرکت معروف و چندملیتی LVHM سپرده شد؛ که از آن زمان تاکنون با موفقیت این برند را مدیریت می کند.

مشاهده به عنوانن جدول فهرست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه

ادکلن مردانه ژیوانشی (جیونچی) مدل زریوس روژ

ادکلن مردانه ژیوانشی زریوس روژ که نام آن از اسم یک خدای یونانی اقتباس شده توسط شخصی به نام آنیک منادرو خلق شد و با رایحه ای تند ، گرم و شرقی خود برای مصرف در میهمانی های شبانه و مجالس رسمی پیشنهاد می شود.
ناموجود
فیلتر
Sort
display